BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

AF ciklas_05

2011-10-07

Kitą ketvirtadienį (spalio 13d.) NDG startuoja jau penktasis Architektūros [pokalbių] fondo ciklas.

Tema - “MIESTAS.Lūžio taškai”

Oficialią info rasite Archfondo puslapyje, o kadangi šį kartą tenka pabūti ir kuratoriumi (kartu su Sabina), tai pabandysiu trumpai pakomentuoti koks ir apie ką šis ciklas bus.

Nusprendę daryti ciklą apie miestą pirmiausia norėjome,  kad tai nebūtų standartinis požiūris į miestų plėtrą (juolab, kad plėtra nėra ir aktuali Lietuvoje, pažiūrėkite į statistiką , tik Vilniuje ir Gargžduose per 5 metus gyventojų nežymiai padaugėjo, visur kitur - minusas), kad į miestą pažvegta būtų plačiau ir iš netikėtų rakursų.

Taigi, kitą ketvirtadienį pokalbių ciklą pradės jauni olandai, studijos „O+A strategies & architecture” įkūrėjai - Marc van Asseldonk ir Auguste van Oppen, kurie pristatys savo idėjas apie “atviro kodo” urbanizmą, t.y. kaip patys gyventojai gali labai tiesiogiai dalyvauti teritorijos planavime ir kokie gali būti viso šio proceso rezulatai. Man atrodo, kad panašiai miestai tvarkydavosi viduramžiais į kurių senamiesčius šiandien žiūrime su susižavėjimu :).

Spalio 20, filosofas Nerijus Milerius pažvelgs į sovietinių miestų statybos ideologiją. O kokią ideologiją slepia šiandieniniai pastatai?

Lapkričio 4, atvyksta kanadiečiai Etienne Turpin ir Adam Bobbette, šiuos pranešėjus rekomendavo menininkas G.Urbonas, o jų pasirinkta Tiqqun knyga intriguoja. Kas yra Tiqqun paskaitykite čia. Pasaulio laukia revoliucija?

Lapkričio 10, pranešimą sakaitys Ciuricho ETH universiteto dėstytojas bei vienos iš Roterdamo architektūros bienalės kuratorius Tim Rieniets. Jis buvo vienas iš tyrimo apie mažėjančius miestus Shriniking cities organizatorių ir kalbės būtent apie tai, kas manau labai aktualu Lietuvoje.

Na ir pabaigai - Lapkričio 17 - iš Londono atvyksta rašytoja Kristina Sabaliauskaitė, jos knygos “Silva rerum” ir “Silva rerum II” daugeliui atskleidė nepažintą Vilnių, todėl manome, kad bus labai įdomu visiems pažvelgti į XVII-XVIII a. miestą ir jo gyvenimą.

Taigi, kitą ketvirtadienį Nacionalinėje Dailės Galerijoje 20 val.  pradedam.

a

Patiko (0)

Rodyk draugamsRašyk komentarą